IS61LPS204818B-200TQLI
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
IS61LPS204818B-200TQLI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IS61LPS204818B-200TQLI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IS61LPS204818B-200TQLI
Manufacturer ISSI
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 259 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-LQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 36Mb (2M x 18) Parallel 200MHz 3.1ns 100-LQFP (14x20)
Clock Frequency:200MHz