IS61DDP2B22M18A-400M3L
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
IS61DDP2B22M18A-400M3L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IS61DDP2B22M18A-400M3L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IS61DDP2B22M18A-400M3L
Manufacturer ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Description IC SRAM 36M PARALLEL 165LFBGA
(In US Dollars)
105 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:1.71 V ~ 1.89 V
Technology:SRAM - Synchronous, DDR IIP
Supplier Device Package:165-LFBGA (15x17)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:165-LBGA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous, DDR IIP Memory IC 36Mb (2M x 18) Parallel 400MHz 165-LFBGA (15x17)
Clock Frequency:400MHz