IS42S86400F-7TL
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
IS42S86400F-7TL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IS42S86400F-7TL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IS42S86400F-7TL
Manufacturer ISSI
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 6991 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Technology:SDRAM
Supplier Device Package:54-TSOP II
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:512Mb (64M x 8)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:DRAM
Detailed Description:SDRAM Memory IC 512Mb (64M x 8) Parallel 143MHz 5.4ns 54-TSOP II
Clock Frequency:143MHz