IRG4CC50UB
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRG4CC50UB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRG4CC50UB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IRG4CC50UB |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IGBT DIE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 600V |
|---|---|
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 2V @ 15V, 10A |
| Supplier Device Package: | Die |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Die |
| Other Names: | SP001541902 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Type: | Standard |
| IGBT Type: | - |
| Detailed Description: | IGBT 600V 55A Through Hole Die |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 55A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IRG4CC50UB, use the request quote form to request IRG4CC50UB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRG4CC50UB.The price and lead time for IRG4CC50UB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IRG4CC50UB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
