IRFNL210BTA-FP001
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRFNL210BTA-FP001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRFNL210BTA-FP001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IRFNL210BTA-FP001 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 200V 1A TO-92L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±30V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | TO-92L |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 1.5 Ohm @ 500mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 3.1W (Ta) |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 Long Body |
| Other Names: | IRFNL210BTA_FP001 IRFNL210BTA_FP001-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 225pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 9.3nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 200V |
| Detailed Description: | N-Channel 200V 1A (Tc) 3.1W (Ta) Through Hole TO-92L |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 1A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IRFNL210BTA-FP001, use the request quote form to request IRFNL210BTA-FP001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRFNL210BTA-FP001.The price and lead time for IRFNL210BTA-FP001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IRFNL210BTA-FP001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
