IRFI9Z34N
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRFI9Z34N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRFI9Z34N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IRFI9Z34N |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier |
| Description | Mosfet P-ch 55V 14A TO-220FP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | TO-220AB Full-Pak |
| Series: | HEXFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 100 mOhm @ 7.8A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 37W (Tc) |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-220-3 Full Pack |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 620pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 35nC @ 10V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 55V |
| Detailed Description: | P-Channel 55V 14A (Tc) 37W (Tc) Through Hole TO-220AB Full-Pak |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 14A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IRFI9Z34N, use the request quote form to request IRFI9Z34N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRFI9Z34N.The price and lead time for IRFI9Z34N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IRFI9Z34N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
