IQ10-03BPPKQ8S
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IQ10-03BPPKQ8S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IQ10-03BPPKQ8S
Manufacturer SICK
Description SEN PROX 3MM FLUSH PNP NO+NC M12
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 30 V
Termination Style:Cable with Connector
Shielding:Shielded
Series:-
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.118" (3mm)
Response Frequency:2kHz
Package / Case:Module
Output Type:PNP-NC/NO, 4-Wire
Other Names:1055467
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C (TA)
Material - Body:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Ingress Protection:IP68
Indicator:LED
Detailed Description:Inductive Proximity Sensor 0.118" (3mm) IP68 Module