IPP034N03LGHKSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPP034N03LGHKSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPP034N03LGHKSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPP034N03LGHKSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 30V 80A TO-220-3
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.2V @ 250µA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:PG-TO220-3-1
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:3.4 mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max):94W (Tc)
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3
Other Names:SP000237660
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:5300pF @ 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:25nC @ 4.5V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:N-Channel 30V 80A (Tc) 94W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:80A (Tc)