IPI70N10SL16AKSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPI70N10SL16AKSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPI70N10SL16AKSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPI70N10SL16AKSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 100V 70A TO262-3
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2V @ 2mA
Vgs (Max):±20V