IPD90P04P405AUMA1
Buy IPD90P04P405AUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPD90P04P405AUMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET P-CH 40V 90A TO252-3
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Vgs (Max):±20V
Series:*
Other Names:SP001004240
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):10V