IPD60R600C6BTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPD60R600C6BTMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPD60R600C6BTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPD60R600C6BTMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 600V 7.3A TO252
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs25000 pcs62500 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:3.5V @ 200µA
Vgs (Max):±20V