IPD320N20N3GBTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPD320N20N3GBTMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPD320N20N3GBTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPD320N20N3GBTMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 200V 34A TO252-3
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 90µA
Vgs (Max):±20V
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:32 mOhm @ 34A, 10V
Power Dissipation (Max):136W (Tc)
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Other Names:IPD320N20N3 GCT
IPD320N20N3 GCT-ND
IPD320N20N3GBTMA1CT
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:2350pF @ 100V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:29nC @ 10V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):10V
Drain to Source Voltage (Vdss):200V
Detailed Description:N-Channel 200V 34A (Tc) 136W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:34A (Tc)