IP4252CZ8-4,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IP4252CZ8-4,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IP4252CZ8-4,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IP4252CZ8-4,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | IP4251/52/53/54 Integrated 4-, 6and 8-channel passive filter network with ESD protection to IEC 61000-4-2, level 4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.131 | $0.119 | $0.107 | $0.105 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 40 Ohms, C = 12pF (Total) |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.067" L x 0.053" W (1.70mm x 1.35mm) |
| Series: | - |
| Resistance - Channel (Ohms): | 40 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-XFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 934061793118 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.020" (0.50mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel R = 40 Ohms, C = 12pF (Total) 8-XFDFN Exposed Pad |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | 12dB @ 800MHz ~ 3GHz |
| Applications: | LAN, WAN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IP4252CZ8-4,118, use the request quote form to request IP4252CZ8-4,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IP4252CZ8-4,118.The price and lead time for IP4252CZ8-4,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IP4252CZ8-4,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
