IP.1621.25.4.A.02
Taoglas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IP.1621.25.4.A.02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IP.1621.25.4.A.02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IP.1621.25.4.A.02 |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas |
| Description | RF ANT 1.6GHZ CER PATCH PIN ADH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.26 | $6.049 | $4.088 | $3.661 | ||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5 |
|---|---|
| Termination: | Pin |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 931-1109 IP1621254A02 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Gain: | 2dBi |
| Frequency Range: | 1.616GHz ~ 1.626GHz |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.6GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 1.6GHz Ceramic Patch RF Antenna 1.616GHz ~ 1.626GHz 2dBi Pin Adhesive |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IP.1621.25.4.A.02, use the request quote form to request IP.1621.25.4.A.02 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IP.1621.25.4.A.02.The price and lead time for IP.1621.25.4.A.02 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IP.1621.25.4.A.02.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

