INT035TFT-TS
Displaytech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INT035TFT-TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INT035TFT-TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INT035TFT-TS |
|---|---|
| Manufacturer | Displaytech |
| Description | LCD DISP TFT 3.5" 320X240 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $58.44 | $51.762 | $47.588 | $45.918 | ||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 70.08mm W x 52.56mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive |
| Series: | - |
| Other Names: | 1756-1030 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size: | - |
| Dot Pixels: | 320 x 240 |
| Dot Pitch: | - |
| Display Type: | TFT - Color |
| Display Mode: | Transmissive |
| Diagonal Screen Size: | 3.5" (88.90mm) |
| Detailed Description: | Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel 3.5" (88.90mm) 320 x 240 |
| Backlight: | LED |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INT035TFT-TS, use the request quote form to request INT035TFT-TS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INT035TFT-TS.The price and lead time for INT035TFT-TS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INT035TFT-TS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

