INS-475
Jonard Tools
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INS-475 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INS-475 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INS-475 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | 3/32 X 3 SLOTTED SCREWDRIVER INS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.808 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.068 lb (30.84g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Slotted |
| Size: | 1/8" |
| Series: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 6.00" (152.4mm) |
| Length - Blade: | 3.00" (76.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Cabinet Tip, Insulated to 1000V, Soft Grip |
| Detailed Description: | 1/8" Slotted Screwdriver 6.00" (152.4mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INS-475, use the request quote form to request INS-475 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INS-475.The price and lead time for INS-475 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INS-475.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
