INND-SS30WAG
Inolux
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INND-SS30WAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. INND-SS30WAG
Manufacturer Inolux
Description 7-SEG. DISPLAY / SMD / SINGLE DI
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Size / Dimension:0.472" H x 0.287" W x 0.124" D (12.00mm x 7.30mm x 3.15mm)
Series:INND-SS30
Power Dissipation (Max):114mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SMD, No Lead
Number of Characters:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Millicandela Rating:19.3mcd
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Display Type:7-Segment
Digit/Alpha Size:0.30" (7.62mm)
Detailed Description:Character LED Display Module White 7-Segment 1 Character Common Anode 3.2V 20mA 0.472" H x 0.287" W x 0.124" D (12.00mm x 7.30mm x 3.15mm) 10-SMD, No Lead
Current - Test:20mA