INA327EA/250G4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA327EA/250G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA327EA/250G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA327EA/250G4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP INSTR 1KHZ RRO 10VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.839 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 20µV |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Slew Rate: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 10-VSSOP |
| Current - Supply: | 2.4mA |
| Current - Output / Channel: | 25mA |
| Current - Input Bias: | 200pA |
| Base Part Number: | INA327 |
| Amplifier Type: | Instrumentation |
| -3db Bandwidth: | 1kHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA327EA/250G4, use the request quote form to request INA327EA/250G4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA327EA/250G4.The price and lead time for INA327EA/250G4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA327EA/250G4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
