INA321E/2K5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA321E/2K5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA321E/2K5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA321E/2K5 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Texas Instruments INA321E/2K5 Instrument Amplifier, 500KHZ, 94DB, MSOP-8, Full Reel |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.923 | $1.736 | $1.565 | $1.531 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 200µV |
| Supplier Device Package: | 8-VSSOP |
| Slew Rate: | 0.4 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-14586-2 INA321E/2K5-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP |
| Current - Supply: | 40µA |
| Current - Input Bias: | 0.5pA |
| Base Part Number: | INA321 |
| Amplifier Type: | Instrumentation |
| -3db Bandwidth: | 500kHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA321E/2K5, use the request quote form to request INA321E/2K5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA321E/2K5.The price and lead time for INA321E/2K5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA321E/2K5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
