INA2137PAG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA2137PAG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA2137PAG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA2137PAG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DUAL AUDIO DIFF RCVR 14-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 150 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.354 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 36 V, ±4 V ~ 18 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 14-PDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 14-PDIP |
| Base Part Number: | INA2137 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA2137PAG4, use the request quote form to request INA2137PAG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA2137PAG4.The price and lead time for INA2137PAG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA2137PAG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
