INA138NA/250G4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA138NA/250G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA138NA/250G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA138NA/250G4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC CURRENT MONITOR 0.5% SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.316 | $1.152 | $0.954 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 2.7 V ~ 36 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | - |
| Sensing Method: | High-Side |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names: | 296-35902-2 INA138NA/250G4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Monitor |
| Detailed Description: | Current Monitor Regulator High-Side SOT-23-5 |
| Current - Output: | - |
| Base Part Number: | INA138 |
| Accuracy: | ±0.5% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA138NA/250G4, use the request quote form to request INA138NA/250G4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA138NA/250G4.The price and lead time for INA138NA/250G4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA138NA/250G4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
