INA101SM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA101SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA101SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA101SM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | ROHS3Compliant EAR99 INA101 Tube op amp buffer circuit 8.96mm 10nA 15V 60dB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $62.568 | $56.477 | $50.94 | $49.833 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±5 V ~ 20 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 10µV |
| Supplier Device Package: | TO-100-10 |
| Slew Rate: | 0.4 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-100-10 Metal Can |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-41554-5 INA101SM-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Instrumentation Amplifier 1 Circuit TO-100-10 |
| Current - Supply: | 6.7mA |
| Current - Output / Channel: | 10mA |
| Current - Input Bias: | 10nA |
| Base Part Number: | INA101 |
| Amplifier Type: | Instrumentation |
| -3db Bandwidth: | 300kHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA101SM, use the request quote form to request INA101SM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA101SM.The price and lead time for INA101SM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA101SM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
