IN40-D0303K
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IN40-D0303K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IN40-D0303K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IN40-D0303K |
|---|---|
| Manufacturer | SICK |
| Description | SEN PROX SAFETY 3-6MM M12 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $364.48 | $341.70 | $330.31 | $318.92 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 19.2 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Reed Switch |
| Termination Style: | - |
| Series: | - |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 1882-1274 6027391 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Must Release: | - |
| Must Operate: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Detailed Description: | Magnetic Reed Switch Cylinder, Threaded - M12 |
| Actuator Material: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IN40-D0303K, use the request quote form to request IN40-D0303K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IN40-D0303K.The price and lead time for IN40-D0303K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IN40-D0303K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



