IN30-E0306K
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IN30-E0306K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IN30-E0306K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IN30-E0306K |
|---|---|
| Manufacturer | SICK |
| Description | SENSOR PROX 5MM M18 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $223.04 | $209.10 | $202.13 | $195.16 | $191.675 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | Connector |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.039" ~ 0.197" (1mm ~ 5mm) |
| Response Frequency: | - |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 1882-1271 6034581 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Detailed Description: | Inductive Proximity Sensor 0.039" ~ 0.197" (1mm ~ 5mm) IP67 Cylinder, Threaded - M18 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IN30-E0306K, use the request quote form to request IN30-E0306K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IN30-E0306K.The price and lead time for IN30-E0306K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IN30-E0306K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


