IN-3531SCUV-U70
Inolux
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IN-3531SCUV-U70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IN-3531SCUV-U70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IN-3531SCUV-U70 |
|---|---|
| Manufacturer | Inolux |
| Description | TOP VIEW / CERAMIC / 3.5X3.5X2.0 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.19 | $2.926 | $2.805 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 410nm ~ 420nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Viewing Angle: | 125° |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | - |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Other Names: | 1830-1105-2 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 410nm ~ 420nm 800mA 125° 1414 (3535 Metric) |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 800mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IN-3531SCUV-U70, use the request quote form to request IN-3531SCUV-U70 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IN-3531SCUV-U70.The price and lead time for IN-3531SCUV-U70 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IN-3531SCUV-U70.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

