IMX9T110
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMX9T110 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMX9T110 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMX9T110 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | IMX9 Series 20 V 500 mA SMT Dual NPN General purpose Transistor-SC-74 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.122 | $0.11 | $0.099 | $0.097 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 20mA, 500mA |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | SMT6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 300mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Other Names: | IMX9T110-ND IMX9T110TR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 350MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 20V 500mA 350MHz 300mW Surface Mount SMT6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 560 @ 10mA, 3V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | *MX9 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMX9T110, use the request quote form to request IMX9T110 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMX9T110.The price and lead time for IMX9T110 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMX9T110.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
