IMS5SWDSH101K65
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMS5SWDSH101K65 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMS5SWDSH101K65 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMS5SWDSH101K65 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IMS-5SWD-65 100 10% RJ1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | 800 pcs | 1200 pcs | 2800 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.312 | $3.105 | $3.002 | $2.898 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Molded |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | IMS-5SWD-65 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 52 @ 2.5MHz |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5MHz |
| Inductance: | 100µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 100µH Shielded Molded Inductor 325mA 3.12 Ohm Max Axial |
| DC Resistance (DCR): | 3.12 Ohm Max |
| Current Rating: | 325mA |
| Current - Saturation: | 120mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMS5SWDSH101K65, use the request quote form to request IMS5SWDSH101K65 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMS5SWDSH101K65.The price and lead time for IMS5SWDSH101K65 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMS5SWDSH101K65.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

