IME30-10BNSZW2S
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IME30-10BNSZW2S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IME30-10BNSZW2S
Manufacturer SICK
Description SEN PROX SHIELD NPN NO 2M CBL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 30 V
Termination Style:Cable
Shielding:Shielded
Series:-
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" (10mm)
Response Frequency:500Hz
Package / Case:Cylinder, Threaded - M30
Output Type:NPN-NO, 3-Wire
Other Names:1041008
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C (TA)
Material - Body:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Ingress Protection:IP67
Indicator:LED
Detailed Description:Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30