IMC2220ER152J
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC2220ER152J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC2220ER152J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMC2220ER152J |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Ind High Frequency Molded Wirewound 1.5mH 5% 252KHz 20Q-Factor 70mA 2220 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.097 | $0.087 | $0.079 | $0.077 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 2220 (5650 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.221" L x 0.197" W (5.61mm x 5.00mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | IMC-2220 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 20 @ 252kHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2220 (5650 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 252kHz |
| Inductance: | 1.5mH |
| Height - Seated (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Detailed Description: | 1.5mH Unshielded Inductor 70mA 20 Ohm Max 2220 (5650 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 20 Ohm Max |
| Current Rating: | 70mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMC2220ER152J, use the request quote form to request IMC2220ER152J pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC2220ER152J.The price and lead time for IMC2220ER152J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMC2220ER152J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


