IMC1210BN33NK
Dale / Vishay
IMC1210BN33NK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1210BN33NK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IMC1210BN33NK
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 33NH 540MA 240 MOHM
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 50MHz
Packaging:Bulk
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test:50MHz
Inductance:33nH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:1GHz
Detailed Description:33nH Unshielded Wirewound Inductor 540mA 240 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):240 mOhm Max
Current Rating:540mA