IMC1210BN330J
Dale / Vishay
IMC1210BN330J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1210BN330J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IMC1210BN330J
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 33UH 112MA 6 OHM SMD
Type:Wirewound
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Packaging:Bulk
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Inductance:33µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:16MHz
Detailed Description:33µH Unshielded Wirewound Inductor 112mA 6 Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):6 Ohm Max
Current Rating:112mA