IMC1008ERR91J
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1008ERR91J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1008ERR91J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMC1008ERR91J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 910NH 150MA 3.18 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | 6000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.122 | $0.116 | $0.109 | |||
| 10000 pcs | 50000 pcs | 100000 pcs | |||
| $0.105 | $0.099 | $0.095 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | IMC-1008 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 45 @ 100MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Inductance: | 910nH |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 330MHz |
| Detailed Description: | 910nH Unshielded Wirewound Inductor 150mA 3.18 Ohm Max 1008 (2520 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 3.18 Ohm Max |
| Current Rating: | 150mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMC1008ERR91J, use the request quote form to request IMC1008ERR91J pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC1008ERR91J.The price and lead time for IMC1008ERR91J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMC1008ERR91J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

