IMC1008ER3N3S
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1008ER3N3S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1008ER3N3S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMC1008ER3N3S |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 3.3NH 1A 60 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | 6000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.122 | $0.116 | $0.109 | |||
| 10000 pcs | 50000 pcs | 100000 pcs | |||
| $0.105 | $0.099 | $0.095 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | IMC-1008 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 50 @ 1GHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 3.3nH |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Detailed Description: | 3.3nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 60 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 60 mOhm Max |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMC1008ER3N3S, use the request quote form to request IMC1008ER3N3S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC1008ER3N3S.The price and lead time for IMC1008ER3N3S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMC1008ER3N3S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

