IMC0603ERR18J
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC0603ERR18J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC0603ERR18J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMC0603ERR18J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 180NH 80MA 6.5 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | IMC-0603 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 20 @ 500MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 180nH |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Detailed Description: | 180nH Unshielded Inductor 80mA 6.5 Ohm Max 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 6.5 Ohm Max |
| Current Rating: | 80mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMC0603ERR18J, use the request quote form to request IMC0603ERR18J pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC0603ERR18J.The price and lead time for IMC0603ERR18J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMC0603ERR18J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
