IMC0402ER6N8J
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC0402ER6N8J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC0402ER6N8J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMC0402ER6N8J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 6.8NH 320MA 300 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | IMC-0402 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 19 @ 800MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 6.8nH |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Detailed Description: | 6.8nH Unshielded Inductor 320mA 300 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 300 mOhm Max |
| Current Rating: | 320mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMC0402ER6N8J, use the request quote form to request IMC0402ER6N8J pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC0402ER6N8J.The price and lead time for IMC0402ER6N8J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMC0402ER6N8J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

