IM69D120V01XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM69D120V01XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IM69D120V01XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IM69D120V01XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | IM69D120 Series 3.6 V 1.3 mA 20 kHz -26 dB Digital XENSIVTM MEMS Microphone |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.605 | $1.448 | $1.306 | $1.278 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Range: | 1.62V ~ 3.6V |
|---|---|
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm) |
| Shape: | Rectangular |
| Series: | - |
| Sensitivity: | -26 ±1dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio: | 69dB |
| Ratings: | - |
| Port Location: | Bottom |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Output Type: | Digital, PDM |
| Other Names: | IM69D120V01XTSA1DKR |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Frequency Range: | 20Hz ~ 20kHz |
| Direction: | Omnidirectional |
| Detailed Description: | 20Hz ~ 20kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.62V ~ 3.6V Omnidirectional (-26 ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
| Current - Supply: | 1.3mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IM69D120V01XTSA1, use the request quote form to request IM69D120V01XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IM69D120V01XTSA1.The price and lead time for IM69D120V01XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IM69D120V01XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



