IM10RFCLEB4R7K12
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM10RFCLEB4R7K12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IM10RFCLEB4R7K12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IM10RFCLEB4R7K12 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IM-10RFCL-12 4.7 10% EB E2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.165 | $8.86 | $8.126 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Molded |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | IM-10RFCL-12 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 75 @ 7.9MHz |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Material - Core: | Iron |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9MHz |
| Inductance: | 4.7µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 64MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Molded Inductor 3.1A 50 mOhm Max Axial |
| DC Resistance (DCR): | 50 mOhm Max |
| Current Rating: | 3.1A |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IM10RFCLEB4R7K12, use the request quote form to request IM10RFCLEB4R7K12 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IM10RFCLEB4R7K12.The price and lead time for IM10RFCLEB4R7K12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IM10RFCLEB4R7K12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

