IM04RU1R0J
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM04RU1R0J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IM04RU1R0J
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-4 1 5% R36
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Shielding:Unshielded
Series:IM
Ratings:-
Q @ Freq:50 @ 25MHz
Packaging:-
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Material - Core:Phenolic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:200MHz
Features:-
Detailed Description:1µH Unshielded Molded Inductor 785mA 290 mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR):290 mOhm Max
Current Rating:785mA