ILT4I-M0
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILT4I-M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILT4I-M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILT4I-M0 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CABLE TIE 30LB WR BLK 13.9"L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Cable Tie, Parallel |
|---|---|
| Width: | 0.142" (3.61mm) |
| Tensile Strength: | 30 lbs (13.61 kg) |
| Series: | BELT-TY™ IN-LINE ILT |
| Packaging: | 1000 per Pkg |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Approximate: | 14.00" |
| Length - Actual: | 1.158' (353.06mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Weather Resistant |
| Detailed Description: | Cable Tie, Parallel Black 4.00" (101.60mm) 0.142" (3.61mm) 30 lbs (13.61 kg) 1.158' (353.06mm) |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | 4.00" (101.60mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILT4I-M0, use the request quote form to request ILT4I-M0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILT4I-M0.The price and lead time for ILT4I-M0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILT4I-M0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
