ILSB1206ERR12K
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB1206ERR12K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB1206ERR12K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILSB1206ERR12K |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 120NH 250MA 300 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.081 | $0.077 | $0.072 | |||
| 30000 pcs | 75000 pcs | 150000 pcs | |||
| $0.07 | $0.068 | $0.065 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | ILSB-1206 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 20 @ 25MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Inductance: | 120nH |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 253MHz |
| Detailed Description: | 120nH Shielded Multilayer Inductor 250mA 300 mOhm Max 1206 (3216 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 300 mOhm Max |
| Current Rating: | 250mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILSB1206ERR12K, use the request quote form to request ILSB1206ERR12K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILSB1206ERR12K.The price and lead time for ILSB1206ERR12K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILSB1206ERR12K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
