ILSB1206ER180K
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB1206ER180K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB1206ER180K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILSB1206ER180K |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 18UH 5MA 700 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.092 | $0.086 | $0.084 | $0.081 | $0.078 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | ILSB-1206 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 45 @ 1MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Inductance: | 18µH |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 21MHz |
| Detailed Description: | 18µH Shielded Multilayer Inductor 5mA 700 mOhm Max 1206 (3216 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 700 mOhm Max |
| Current Rating: | 5mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILSB1206ER180K, use the request quote form to request ILSB1206ER180K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILSB1206ER180K.The price and lead time for ILSB1206ER180K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILSB1206ER180K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
