ILR-11-0003
Schurter
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILR-11-0003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILR-11-0003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILR-11-0003 |
|---|---|
| Manufacturer | Schurter |
| Description | ILR3 IMPULSTRAFO KONVENTIONELL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.53 | $3.982 | $3.514 | $3.123 | $2.811 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.24 oz (6.84g) |
|---|---|
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 3:1 |
| Transformer Type: | SCR and Triac Trigger (Encapsulated) |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.728" W (17.50mm x 18.50mm) |
| Series: | ILR |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 486-5490 ILR-11-0003-ND ILR3-11-3 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 5mH |
| Height - Seated (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Energy Time (E.T.): | 200V µS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILR-11-0003, use the request quote form to request ILR-11-0003 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILR-11-0003.The price and lead time for ILR-11-0003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILR-11-0003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

