ILC0603ER18NK
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILC0603ER18NK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILC0603ER18NK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILC0603ER18NK |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 18NH 300MA 350 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | ILC-0603 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 12 @ 100MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 18nH |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.8GHz |
| Detailed Description: | 18nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 350 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 350 mOhm Max |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILC0603ER18NK, use the request quote form to request ILC0603ER18NK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILC0603ER18NK.The price and lead time for ILC0603ER18NK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILC0603ER18NK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

