ILC0402ER33NJ
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILC0402ER33NJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILC0402ER33NJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILC0402ER33NJ |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 33NH 200MA 800MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 20000 pcs | 30000 pcs | 50000 pcs | 100000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.015 | $0.014 | $0.014 | $0.014 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | ILC-0402 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Material - Core: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 33nH |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 33nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 800 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 800 mOhm Max |
| Current Rating: | 200mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILC0402ER33NJ, use the request quote form to request ILC0402ER33NJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILC0402ER33NJ.The price and lead time for ILC0402ER33NJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILC0402ER33NJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

