ILBB0805ER500V
Dale / Vishay
ILBB0805ER500V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILBB0805ER500V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILBB0805ER500V
Manufacturer Dale / Vishay
Description FERRITE BEAD 50 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ILBB-0805
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:50 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):150 mOhm
Current Rating (Max):300mA