ILBB0805ER121V
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILBB0805ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILBB0805ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILBB0805ER121V |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Inductor Bead Shielded Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0805 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.032 | $0.029 | $0.026 | $0.025 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
|---|---|
| Series: | ILBB-0805 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 541-2294-2 ILBB0805ER121V-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 120 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Filter Type: | - |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 150 mOhm |
| Current Rating (Max): | 300mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILBB0805ER121V, use the request quote form to request ILBB0805ER121V pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILBB0805ER121V.The price and lead time for ILBB0805ER121V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILBB0805ER121V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
