IL41050T-3E
NVE Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL41050T-3E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IL41050T-3E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IL41050T-3E |
|---|---|
| Manufacturer | NVE Corporation |
| Description | DGTL ISO 2.5KV 2CH CAN 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V, 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Type: | CAN |
| Technology: | GMR (Giant Magnetoresistive) |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | IsoLoop® |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolated Power: | No |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/1 |
| Detailed Description: | CAN Digital Isolator 2500Vrms 2 Channel 1Mbps 30kV/µs 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate: | 1Mbps |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 30kV/µs |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IL41050T-3E, use the request quote form to request IL41050T-3E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IL41050T-3E.The price and lead time for IL41050T-3E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IL41050T-3E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

