IL13+ REWIREABLE IEC LOCK
Schaffner EMC, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL13+ REWIREABLE IEC LOCK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IL13+ REWIREABLE IEC LOCK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IL13+ REWIREABLE IEC LOCK |
|---|---|
| Manufacturer | Schaffner EMC, Inc. |
| Description | IEC SOCKET WITH LOCKING C13- REW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.28 | $7.935 | $7.245 | $6.90 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.555 | $5.865 | $5.52 | $4.83 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - UL: | 250V |
|---|---|
| Voltage - IEC: | 250V |
| Termination: | Screw |
| Switch Features: | - |
| Series: | - |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 815763 817-2291 |
| Number of Positions: | 3 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP20 |
| Fuse Holder, Drawer: | - |
| Fuse: | No |
| Filter Type: | Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical |
| Features: | Cable Clamp |
| Detailed Description: | Power Entry Connector Plug, Female Sockets IEC 320-C13 Free Hanging (In-Line) |
| Current - UL: | 15A |
| Current - IEC: | 10A |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Connector Style: | IEC 320-C13 |
| Approvals: | cUL, ENEC, KEMA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IL13+ REWIREABLE IEC LOCK, use the request quote form to request IL13+ REWIREABLE IEC LOCK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IL13+ REWIREABLE IEC LOCK.The price and lead time for IL13+ REWIREABLE IEC LOCK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IL13+ REWIREABLE IEC LOCK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
