IL-Y-2S-S15C3
JAE Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL-Y-2S-S15C3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IL-Y-2S-S15C3
Manufacturer JAE Electronics, Inc.
Description CONN 2POS 1.5MM CRIMP
(In US Dollars)
3572 pcs
Data sheet
Series:IL-Y
Row Spacing:-
Pitch:0.059" (1.50mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:1
Number of Positions:2
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Friction Lock
Detailed Description:2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Brown 0.059" (1.50mm)