IKCM15H60HAXKMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IKCM15H60HAXKMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IKCM15H60HAXKMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IKCM15H60HAXKMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IFPS MODULES 24MDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.97 | $10.809 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Isolation: | 2000Vrms |
|---|---|
| Voltage: | 600V |
| Type: | IGBT |
| Series: | CIPOS™ |
| Package / Case: | 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm) |
| Other Names: | SP001247206 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm) |
| Current: | 15A |
| Configuration: | 3 Phase |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IKCM15H60HAXKMA1, use the request quote form to request IKCM15H60HAXKMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IKCM15H60HAXKMA1.The price and lead time for IKCM15H60HAXKMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IKCM15H60HAXKMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
